საბაუნის ადმინისტრაციის ვიზიტი აშშ-ში
სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის ადმინისტრაციის წევრებმა ბიზნესისა და ტურიზმის ფაკულტეტის დეკანმა გიორგი მიქანაძემ და სტუდენტთა კარიერული ზრდისა და ხელშეწყობის სამსახურის ხელმძღვანელმა გიორგი ცინარიძემ მონაწილეობა მიიღეს University of Notre Dame-ში კონკრეტულად კი Mendoza College of Business-ის ლიდერობისა და ფონდების მოძიების ტრენინგ კურსა („Nonprofit Professional Development“) და სამუშაო შეხვედრაზე.
შეხვედრაზე განხილული იყო ფონდების მოძიების საკითები, დონორებთან ურთიერთობის თემები და აქცენტები. ტრენინგ-კურსის ფარგლებში გაიმართა ლექცია-სემინარები და დისკუსია-მსჯელობები აღნიშნული თემატიკის ირგვლივ. პროექტში მონაწილეობას იღებდნენ მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნის უნივერსიტეტების წარმომადგენლები.
ვიზიტის ფარგლებში საბაუნის ბიზნესისა და ტურიზმის ფაკულტეტის დეკანი შეხვდა Mendoza College of Business ადმინისტრაციის ხელმძღვანელებს, სადაც გამოიკვეთა თანამშროლობის ახალი პერსპექტივები და შესაძლებლობები. ეს მნიშვნელოვანია საბაუნის სამომავლო საქმიანობისთვის აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალისთვის, სტუდენტებისთვის - რომელთათვისაც ახალი შესაძლებლობაა. შეხვედრა გაიმართა ასევე სტუდენტთა დასაქმების სამსახურის წარმომადგენლებთან.
University of Notre Dame-ში აკადემიური კვლევითი ვიზიტით იმყოფებოდა საბაუნის რექტორი პროფესორი ვაჟა ვარდიძე.
ფოტოზე საბაუნის წარმომადგენლებთან ერთად მარკ გერმანო გახლავთ, რომელიც ამერიკული კომპანია „Creating Solution“ დამფუძნებელი და ხელმძღვანელი, ფონდების მოძიების კონსულტანტი და ექსპერტია. მარკ გერმანო თავისი 30 წლის კარიერის განმავლობაში სხვადასხვა კომპანიებსა და პირებს დახმარებია მილიარდ ამერიკულ დოლარამდე ფონდების მოძიებასა და მართვაში.

Visit of the Sabon administration to the USA
Sulkhan-Saba Orbeliani University Board Members Giorgi Mikanadze, Dean of the Faculty of Business and Tourism, and Giorgi Tsinaridze, Head of the Student Career Growth and Support Service, participated in the University of Notre Dame, specifically the Mendoza College of Business Leadership and Fundraising Training course Nonprofit Professional Development and workshop.
Fundraising issues, donor relations topics and accents were discussed at the meeting. Within the training course, lectures-seminars and discussions-discussions were held on the mentioned topics. Representatives of universities from different countries of the world took part in the project.
During the visit, the Dean of the Faculty of Business and Tourism of Sabuna met with the heads of the Mendoza College of Business administration, where new perspectives and opportunities for cooperation were identified. This is important for the future activities of the municipality for the academic and administrative staff, for the students - for whom there is a new opportunity. A meeting was also held with representatives of the Student Employment Service.
Professor Vaja Vardidze, Rector of Sabauni, paid an academic research visit to the University of Notre Dame.