საბაუნის პროფესორების Erasmus+ მობილობა საფრანგეთში
2022 წლის აპრილში საბაუნის ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტის პროფესორებმა მონაწილეობა მიიღეს ლილის კათოლიკური უნივერსიტეტის მიერ ორგანიზებულ საერთაშორისო კვირეულში. კვირეულის თემა იყო მდგრადი განვითარება და ინოვაციური სწავლის მეთოდები, რომელთა შესახებ ერთი კვირის განმავლობაში ინტენსიური ვორქშოპები გაიმართა.
„ამ პროექტში მონაწილოება ვფიქრობ ძალიან მნიშვნელოვანი იყო, ჩემი როგორც აკადემიური და ადმნისტრაციული გამოცდილებისთვის, მდგრადი განვითარებისა და ინოვაციური სწავლის მეთოდების მიმართულებით. მით უმეტეს, რომ საბაუნის ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკუკლტეტი ერთ-ერთი პირველია მდრადი განვითარების სასწავლო კურსების დანერგვის საქმეში ქართულ საგანმანათლებლო სივრცეში. შესაბამისად ვფიქრობ მიღებული გამოცდილება, ახალი კონტაქტები დაგვეხმარება მომავალი პროექტების დაგეგმვა-განხორციელებაში" - თამთა მიქაბერიძე, ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტის დეკანი.
კვირეულში ასევე მონაწილეობდნენ პროფესორები ნინო პაპაჩაშვილი და მარინე თავართქილაძე. „ მდგრადი განვითარების მიმართულებით ცნობიერების ამაღლებაში უნივერსიტეტების როლის გაზრდა მეტად მნიშვნელოვანია და ვფიქრობ აქ მიღებულ გამოცდილებას აუცილებლად გავუზიარებთ კოლეგებსა და სტუდენტებს სხვადასხვა ღონისძიების ფარგლებში. გარდა ამისა, საინტერესო აღმოჩნდა სწავლების მეთოდებიდან პრობლემაზე დაფუძნებული სწავლების უკეთ გაცნობა, რომელსაც აუცილებლად გამოვიყენებთ პრაქტიკაში. კვირეულის ფარგლებში შევხვდით ლილის უნივერსიტეტის მენეჯმენტის სკოლის წარმომადგენლებს, ასევე ათზე მეტი ქვეყნის უნივერსიტეტის თანამშრომელს რომლებთანაც ვისაუბრეთ სამომავლო გეგმებსა და აკადემიური თანამშრომლობის გაფართოებაზე" - პროფ. ნინო პაპაჩაშვილი, განვითარების კვლევების ინსტიტუტის ხელმძღვანელი.

Sabauni professors Erasmus+ mobility in France
In April of 2022 Sabauni professors from the Faculty of Business and Technology participated in the International Staff Week, organized by the Catholic University of Lille (France). The main topic of the International Week was Sustainable Development and Modern Teaching Methods and during one week the several seminars and workshops were held around the topics.
"I think my participation in this project was very interesting not only for my administration and academic experience, but in the direction of sustainable development and modern teaching methods as well. Moreover, the faculty of Business and Technology is one of the first who have implemented Sustainable Development as a study course in the Georgian Educational spare. So, I think gained experience and new contacts will be helpful for the planning and implementing future joint projects" – prof. Tamta Mikaberidze, dean of the faculty of business and technology.
Professors Nino Papachashvili and Marine Tavartkiladze also participated in the week. "Increasing the role of universities in raising awareness in the direction of sustainable development is very important, and I think we will definitely share the experience gained here with colleagues and students within the framework of various events. During the week, we met with representatives of the IESEG School of Management, as well as employees of more than a dozen universities, with whom we discussed future plans and expanding academic cooperation." – Prof. Nino Papachashvili, head of institute of development studies of Sabauni.
Sabauni professors visited the International Staff Week by UCL within the Erasmus+ ka171 staff mobility program.