STAR პროექტის საორიენტაციო შეხვედრა მასარიკის უნივერსიტეტში
2017 წლის 5 თებერვლიდან 11 თებერვლის ჩათვლით საბაუნის ჰუმანიტარული და სოციალური მეცნიერებების ფაკულტეტის დეკანი, ირაკლი ცხადაძე და საერთაშორისო ურთიერთობების საბაკალავრო პროგრამის ხელმძღვნელი, გვანცა აბდალაძე სამუშაო ვიზიტით იმყოფებოდნენ ჩეხეთის ქალაქ ბრნოში, მასარიკის უნივერსიტეტში, სადაც გაიმართა Erasmus+ KA2 პროგრამის ფარგლებში დაფინანსებული პროექტის, „სტუდენტზე ორიენტირებული სწავლება, დამატებითი რესურსები სქართველოსა და ჩინეთისათვის“ საორიენტაციო შეხვედრა.
შეხვედრაზე პროექტში მონაწილე უნივერსიტეტების წარმომადგენლებს გააცნეს პროექტით გათვალისწინებული აქტივობები და მათი წარმატებით განხორციელებისათვის საჭირო გზები.
პროექტის მიზანია ევროპელი პარტნიორების დახმარებით შემუშავდეს სწავლების მეთოდი, რომელიც სტუდენტზე იქნება ორიენტირებული და თავსებადი იქნება ქართული და ჩინური განათლების სისტემებისათვის. ასეთი მიდგომა ინოვაციურია საქართველოსათვის.
პროექტში ჩართულია 3 ქართული (საბაუნი, საქართველოს უნივერსიტეტი, შოთა მესხიას ზუგდიდი უნივერსიტეტი), 5 ჩინური უნივერსიტეტი, ჩეხეთის, ბულგარეთი, პორტუგალიისა და დანიის უნივერსიტეტები.

First meeting of STAR project in Brno
From 5th of February till 11th of February of 2017 Irakli Tskhadadze, Dean of Sabaunis’ Faculty of Humanities and Social Sciences and Gvantsa Abdaladze, chair of International Relations Bachelor’s program spent a business visit in Brno, Czech Republic. The Masaryk University hosted a first kick-off meeting of STAR (Sustainable Learner Centered Teaching, Advanced Resources for Georgia and China) project, funded under Erasmus+ KA2 program.
During the project meeting the participant were informed more information about the project, activities foreseen the project and its realization ways.
This project focuses on professional development of teachers in the area of innovative pedagogical approaches.
The key objective is to address the shortcoming in higher education across Georgia and China by systematically engaging HEIs in new practices with a learner-centred focus.