ინგლისური ფილოლოგიის პროგრამის ხელმძღვანელი საერთაშორისო საგანმანათლებლო პროექტში
სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის ასოცირებულმა პროფესორმა, ინგლისური პროგრამის ხელმძღვანელმა, შორენა გოგიაშვილმა წარმატებით იმუშავა საერთაშორისო პროექტის ფარგლებში, რომელიც მიზნად ისახავს უმაღლესი განათლების ინტერნაციონალიზაციას საქართველოში.
პროფესორი ხელმძღვანელობდა იურიდიული ინგლისურის სპეციალიზებული მოდულის შექმნას, რომელიც სამართლის სტუდენტებს საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამისი პროფესიული ინგლისური ენის კომპეტენციებით აღჭურვავს. ეს ინიციატივა განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია იურიდიული განათლების საერთაშორისო სტანდარტებთან ჰარმონიზაციისთვის.
პროექტი Consulting Services for Promoting the Internationalization of Higher Education საქართველოს განათლების, მეცნიერების და ახალგაზრდობის სამინისტროს (MESY) მიერ მსოფლიო ბანკის ფინანსური მხარდაჭერით ხორციელდება
მოდულები შემუშავდა I2Q პროექტის უმაღლესი განათლების კომპონენტის ფარგლებში, მსოფლიო ბანკის მხარდაჭერით. მათზე იმუშავა საერთაშორისო ტენდერით შერჩეულმა საკონსულტაციო კომპანიამ – UCL Consultant, საკონსულტაციო კომპანია Savvy business -თან თანამშრომლობით.
პროექტის ფარგლებში, შემუშავდა სხვადასხვა მიმართულების ინგლისურენოვანი სასწავლო მოდულები, რომლებიც უკვე ხელმისაწვდომია საქართველოს უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებებისთვის.

Head of the English Philology Program in an International Educational Project
Shorena Gogiashvili, Associate Professor and Head of the English Program at Sulkhan-Saba Orbeliani University, has successfully worked within the framework of an international project aimed at the internationalization of higher education in Georgia.
The professor led the development of a specialized module on Legal English, which equips law students with professional English language competencies in line with international standards. This initiative is particularly important for the harmonization of legal education with international standards.
The project Consulting Services for Promoting the Internationalization of Higher Education is being implemented by the Ministry of Education, Science and Youth of Georgia (MESY) with the financial support of the World Bank
The modules were developed within the framework of the Higher Education Component of the I2Q Project, with the support of the World Bank. The consulting company selected through an international tender – UCL Consultant, worked on them in cooperation with the consulting company Savvy business .
Within the framework of the project, English-language educational modules of various directions were developed, which are already available to higher education institutions in Georgia.